Microsoft je na scestí a bude se muset rozhodnout, zda půjde cestou Office pro Linux nebo ne. Zatím tedy proskočila neověřená zpráva, že taková verze bude k dispozici v roce 2014.

Microsoft se neomezuje jen na podporu platformy Windows. Existuje i Office pro počítače Apple, i když se jedná o verzi méně komplexní. Pokud se týče cloudových aplikací, tak on-line Office 365 Internet Explorer, potažmo Windows, nepotřebuje. Dá se totiž spustit i v jiných prohlížečích (Mozilla, Chrome), které běží i na linuxu. Navíc to není jediná cesta, existují i free (Wine) nebo komeční (CrossOver) aplikace, které rozchodí na linuxu i MS Office pro Windows, ale to asi není ta optimální cesta.

Microsoft se tak musí rozhodnout, zda podpoří nativní Office pro Linux, kterým by mohl oslabit pozici Windows, nebo naopak nepodpoří, a tím
oslabí Office. Řada firem a institucí totiž zkouší dát z úsporných důvodů na desktopy linux a při neexistenci MS Office pro tento operační systém, sáhnou po OpenOffice.


Žádný komentář k příspěvku
„Dočkáme se Office pro Linux?“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>